Jaki wybrać materiał?

Kuchnie lakierowane

Lakier może być bezbarwny lub barwiący (lakierobejca), z połyskiem lub matowy. Lakierowanie zaleca się szczególnie na meblach narażonych na częstą eksploatację, kontakt z wodą, wilgocią i w zmiennych warunkach temperaturowych.

Ze względów wizualnych wykończenie frontów lakierowanych możemy porównać do wykończenia w folii PCV. Zarówno jeden, jak i drugi materiał może mieć wykończenie matowe oraz w połysku. Zasadniczą różnicą jest brak głębi koloru na frontach foliowanych (połysk). W kwestii trwałości – najważniejsze jest, aby wybrać produkt sprawdzonego producenta, o wieloletnim doświadczeniu. Wówczas mamy pewność, że zarówno jeden, jak i drugi produkt będzie nam służył przez długie lata.

Kuchnie z folią PCV

Tworzywa sztuczne są stosowane jako powierzchnia frontów, korpusów lub blatów. Rozróżnia się tworzywa dysplastyczne i termoplastyczne. Tworzywa termoplastyczne, takie jak folia PCV, stosowane są na powierzchnię frontów. Ich przewagą jest możliwość kształtowania powierzchni.

Jest to tworzywo sztuczne służące do powlekania „na ciepło” elementów frontowych mebla wykonanych z płyty MDF. Jej zaletą jest wysoka plastyczność, dzięki czemu łatwo powlekać nią nawet skomplikowane kształty. Jako tworzywo sztuczne gwarantuje powtarzalność wzoru i koloru na wszystkich frontach w kuchni. Ponadto jest łatwa do czyszczenia, odporna na promieniowane UV i uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymuje temperatury do 65 stopni (standard) - nie należy więc w przypadku kuchni z frontami foliowanymi otwierać gorącego piekarnika.

Bazą do produkcji frontów foliowanych powinna być najwyższej jakości płyta MDF, co wpływa na jakość (gładkość) powierzchni frontu, szczególnie ważną w przypadku frontów w połysku.

Lewa strona frontu może być w kolorze korpusu, co znacznie podnosi estetykę wnętrza szafek, takie rozwiązanie proponuje tylko kilku producentów.

Płyta powinna spełniać najwyższe wymagania dotyczące emisji formaldehydu.

Kuchnie z laminatem

Tworzywa sztuczne są stosowane jako powierzchnia frontów, korpusów lub blatów. Rozróżnia się tworzywa dysplastyczne i termoplastyczne. Tworzywem dysplastycznym jest laminat. Laminat może być zadrukowany dekorem lub mieć jednorodny kolor. Jest szczególnie przyjazny do czyszczenia, ponieważ ma gładką i zamkniętą powierzchnię.

Laminaty łączą w sobie ponadprzeciętną wytrzymałość i atrakcyjne wzornictwo. Wielowarstwowa struktura i zastosowane materiały gwarantują wysoką jakość powierzchni we wszystkich dekorach.

Laminaty stosuje się na fronty meblowe, parapety, drzwi, płyty stolarskie ,płyty wnękowe i ścianki boczne mebli. Płyty pokryte laminatem charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na ścieranie, zadrapania i uderzenia. Cechy te gwarantują długą żywotność – spełniają wysokie wymagania, zwłaszcza w zastosowaniach komercyjnych i produkcji mebli.

Kuchnie z wykorzystaniem szkła

Coraz częściej pojawia się na frontach w kuchni, w jednolitych kolorach lub z kontynuacją wybranej grafiki na frontach całej zabudowy.

Ciekawie i funkcjonalnie komponuje się pomiędzy zabudową linii szafek dolnych a górnych, będąc w tym miejscu nie tylko ozdobą, ale również pełniąc funkcję ochronną ściany, która w tym miejscu jest szczególnie narażona na zabrudzenia. Szkło stosowane na panele naścienne lub fronty jest bezpieczne lub hartowane. Wygląda efektownie z kamieniem, gładkimi lakierami i naturalnym drewnem. Pozwala na idealne doświetlenie kuchni, optyczne powiększenie przestrzeni dzięki zastosowaniu przeszklonych frontów.

Nasi dostawcy